Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 27. ledna 2023 Ingrid

Brutální útok zastupitelů na britského občana vyřešila Policie zadržením napadeného

13. 08. 2018 9:41:19
Stalo se tak před zasedáním zastupitelstva dne 1.8.2018 v obci Poříčí u Litomyšle. Zastupitelé zbili pana D., odcizili mu dvě kamery a stativ. Následně ho vyhodili z kulturního domu. Třetí kamery v jeho kapse si už ale nevšimli...

A proto máme k dispozici videozáznam, který vzniklou situaci ukazuje. Pan Dudman se na zasedání zastupitelstva, které se konalo od 19 hodin, dostavil o pár minut dřív. Zřejmě měl v úmyslu nainstalovat stativ s kamerou, aby zasedání zastupitelstva měl natočené od začátku. Zastupitelé již byli přítomni v zasedací místnosti. Když pan Dudman do zasedací místnosti vkročil, byl následně zastupiteli fyzicky napaden, bylo mu zabaveno jeho vybavení, tedy dvě kamery, stativ a paměťová karta, následně byl vyhozen před kulturní dům, který byl následně zamknut, aby se pan Dudman nemohl domáhat svých odcizených věcí.

Incident však natočila třetí kamera v kapse pane Dudmana, o jejíž přítomnosti neměli zastupitelé potuchy, a tak se nyní na tento zběsilý útok může každý podívat. Mimochodem, přivítání se slovy "Smradlavý magore", je zřejmě na tomto zastupitelstvu součástí slušného chování.

To, co se dělo potom, je už pouze doklad klientelismu a nepotismu policie České republiky. Pan Dudman zjevně stále v šoku se odebral za svou ženou do blízké vesnice, aby zalarmovala policii, že byl zastupiteli napaden a okraden. Po té spolu odjeli zpátky na místo činu, tedy před kulturní dům v Poříčí u Litomyšle, který byl stále zamčený. Dovnitř mohli jenom policisté, kteří tam vykonali nějaké úkony, rozhodně však po ukradených věcech nepátrali.

Když se pan Dudman dožadoval svých věcí, tak nejprve dostal dýchnout, potom mu byla nasazena želízka a následně byl odvezen na výslech na policejní oddělení do Litomyšle. Důvodem tohoto postupu bylo to, že pan Dudman neuposlechl výzvy, a že se domáhal svých věcí. Následně se v klidu konalo zastupitelstvo obce Poříčí u Litomyšle, a vše by jistě bylo zameteno, kdyby pan Dudman neměl videozáznam.

Je to stejné, jako když byl v Brně bezdůvodně policistou napaden paralyzérem mladík, který slavil v ulicích města státnici. Kdyby totiž jeho kamarádi pohotově neudělali záznam na mobilní telefon, tak by se nic nestalo. Takto alespoň víme, že si případ převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů, která tento případ již dva měsíce vyšetřuje.

Dá se tedy předpokládat, že díky videozáznamu, který pan Dudman pořídil, tento případ jen tak neutichne a bude třeba vyšetřit, kdo se ze zastupitelů podílel na tomto brutálním útoku, proč policie České republiky jednala takovýmto způsobem, proč nepátrala po ukradených věcech, proč místo toho, aby poskytla panu Dudmanovi první pomoc, případně zavolala záchranku, mu nasadila pouta a transportovala ho na obvodní oddělení k dalšímu řešení.

Ze své zkušenosti vím, že obecně místní zastupitelé mají úzké vazby na místní policejní oddělení a často je také využívají ve svůj prospěch. To je ta sebevědomá policie, o které mluvil bývalý ministr vnitra Chovanec. Zdá se ale, že policii při řešení zastupitelů a radních sebevědomí dosti chybí. A tento nedostatek sebevědomí si potom kompenzuje na takzvaných obyčejných občanech, kteří nemají žádné klientelistické vazby.

Oslovila mě paní Dudmanová, manželka pana Dudmana, která se celkem správně ptá, kdo to všechno platí a proč. Kdo platí tyto výjezdy, tyto zásahy. Já se taky ptám, kdo tyto výjezdy platí. V místě mého trvalého bydliště na přelomu června a července zasahovala policie České republiky a následně tam celý další týden hlídkovala. A důvodem bylo jenom to, že jsem 14.6.2018 policejnímu prezidentovi Tomáši Tuhému poslal výzvu k rezignaci.

Nevím, co bych měl paní Dudmanové na její otázku odpovědět. Vím, že jsou i slušní policisté, slušní kriminalisté. Například, když mi letos na služebním vozidle byly dvakrát za sebou poškozeny brzdy, přijeli kriminalisté a řešili se mnou otázku krátkodobé policejní ochrany. Řešili jsme různé možnosti a varianty, a celkově to bylo, myslím, velmi přínosné. Nechci tedy házet všechny do jednoho pytle nebo říkat, že jsou všichni policisté špatní nebo zkorumpovaní.

Nicméně jsem stále přesvědčen o tom, že policejní sbor pod vedením policejního prezidenta Tuhého doznal po policejní reorganizaci takových změn, že uvedený incident z místního zastupitelstva v obci Poříčí u Litomyšle není náhodou. Není náhoda ani zvýšená agresivita některých policejních zákroků. Je to výsledek policejní reorganizace, která udělala z policie služku pana Tuhého, a proto jsem přesvědčen, že by měl na svou funkci policejního prezidenta rezignovat.

Autor: David Evan | pondělí 13.8.2018 9:41 | karma článku: 34.55 | přečteno: 2510x

Další články blogera

David Evan

Vláda Petra Fialy: Vláda rozpočtové odpovědnosti?

Nejvyšší kontrolní ústav (NKÚ) tvrdí, že se vláda Petra Fialy nechová vzhledem k veřejným financím dostatečně odpovědně. Fiala se brání, že za vše může energetická krize a válka. Mnohé kroky české vlády jsou nicméně kontroverzní.

1.12.2022 v 9:53 | Karma článku: 32.56 | Přečteno: 849 | Diskuse

David Evan

Děsivé svědectví z Českého Malína na Ukrajině

Minulou neděli se v Žatci konal slavnostní vzpomínkový akt k uctění památky obětí Českého Malína na Ukrajině. Vystoupila zde i dcera jednoho z přeživších, paní Alena Trojovská, která přečetla následující svědectví svého otce.

17.7.2022 v 15:59 | Karma článku: 14.14 | Přečteno: 422 | Diskuse

David Evan

Jak jsme odstěhovali lidickou ženu z Lidic

Stalo se to asi před dvaceti lety. Lidická žena Božena Vodrážková se stěhovala se svým synem do Kladna. V té době v Lidicích žilo ještě asi 17 lidických žen, pokud si dobře vzpomínám. Dnes už tam žije jedna jediná.

13.6.2022 v 11:09 | Karma článku: 11.50 | Přečteno: 425 | Diskuse

David Evan

Před 80 lety zemřel Heydrich. A gestapo se dostalo poprvé na Lidice

Dopis, doručený v roce 1942 do slánské továrny Palaba na výrobu baterií, je stále tak trochu záhadou, výročí je ale důležité, operace Anthropoid přinesla mrtvé na jedné straně, aby umožnila život milionům na straně druhé...

5.6.2022 v 7:57 | Karma článku: 8.08 | Přečteno: 287 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Libor Popovský

Opakem tyranie není demokracie a světová vláda, ale svoboda a práva jednotlivce

Článek J. B. Shurka "The Antidote to Tyranny is Liberty, Not Democracy or International Government", který vyšel 31. července 2022, přeložený mnou a paní Helenou Kolínskou.

27.1.2023 v 17:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 22 | Diskuse

Jaroslav Herda

Měl by viset?

Domnívám se, že ano. Ne však za základě nějakého soudního rozhodnutí, ale jistě s požehnáním státní nesmělé moci (byť třeba jen tichým).

27.1.2023 v 14:22 | Karma článku: 11.74 | Přečteno: 263 | Diskuse

Jan Machač

Zelené pokrytectví jménem CSRD

Evropská komise zveřejnila 21. 4. 2021 v rámci balíku Udržitelné finance a taxonomie EU návrh na směrnici o podávání zpráv o udržitelnosti podniků.

27.1.2023 v 13:40 | Karma článku: 14.48 | Přečteno: 164 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění - Zdroje dezinformací

Informace, které se k nám dostávají ze zdrojů, které vnímáme coby důvěryhodné, jsou z větší části přinejmenším zdeformované polopravdy. Dezinformační kampaně probíhají stále a cíleně a jejich původci obvykle zůstávají v pozadí.

27.1.2023 v 13:30 | Karma článku: 10.01 | Přečteno: 133 | Diskuse

Jiří Turner

Také se stydíte za to, že budete volit Babiše?

Zvláštní věc. Kdyby volební preference odpovídaly tomu, jak se ke své volbě vyjadřují lidé v médiích i v docela běžné komunikaci, bylo by po dramatu, neboť bychom očekávali drtivé Pavlovo vítězství. Ale tak to není.

27.1.2023 v 13:02 | Karma článku: 31.97 | Přečteno: 2729 | Diskuse
Počet článků 227 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2023

Píšu hlavně o veřejném dění, ekonomice, ekologii, hudbě a sportu. Příležitostně se věnuju také fotoblogu.

Ještě jí není ani pětadvacet a už podniká. Našla díru na trhu

Ještě jako studentka textilní fakulty vymyslela moderní a ekologický způsob praní prádla, prací papírek. Když na vývoj...

Evropu čeká nemovitostní zvrat, varují experti. Hrozí potíže s financemi

Problémy s financováním exkluzivních staveb v evropských metropolích naznačují, že by Evropu mohl na realitním trhu...

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Z šestnáctileté dívky se vlivem vzácného onemocnění stala stařenka

Raizel Grace Calago z Filipín se ještě před dvěma lety účastnila soutěže krásy. Dnes ale vypadá jako padesátiletá žena...

Holmesová má jít do vězení, ne žít v luxusním sídle, stěžují si žalobci

Nepravomocně odsouzená podvodnice Elizabeth Holmesová má v dubnu nastoupit do vězení, aby si odpykala jedenáctiletý...