Podivná Rychlá hra na TV Barrandov 4. díl

20. 09. 2015 12:06:58
Rychlá hra na TV Barrandov prochází těžkou krizí. Koncepce pořadu jakoby se úplně zhroutila a produkce neví kudy kam. Typický příklad toho, když se něco dělá amatérsky za pochodu a pravá ruka neví, co dělá levá.

Že má Rychlá hra těžké problémy se ukázalo už ve čtvrtek, když v úvodu pořadu mohli diváci na spodní liště sledovat následující otázky: “Vytvořte číslo z ASCII znaků v náhodném pořadí hledaného slova. Použijte každé písmeno tohoto slova dvakrát. Umocněte na 53 a výsledek vydělte 99999899999. Zbytek je 86320003331. Jaké slovo hledáme?“ A aby té televizní zábavy nebylo po ránu málo, následovaly dvě úplně stejné otázky, které se lišily jenom ve zbytku, v prvním případě byl 64374857451 a v druhém případě 89297018358. Je až neuvěřitelné, co všechno je dneska ve vysílání možné vidět.

Bude snad lepší, když se přesuneme k pátečnímu rannímu vysílání, kdy došlo k opět velkému trapasu hned na začátku, protože diváci měli hádat jak jinak než zvíře a jedinou nápovědou jim bylo, že toto zvíře začíná na písmenko “K“. Žádná jiná písmenka ani počet písmen ve slově neměli k dispozici. Tato revoluční koncepce se ale u diváků nesetkala s velkým pochopením, protože nikdo s žádným tipem za celou dobu do studia nezavolal. Stalo se tak patrně vůbec poprvé a jistě to všechny nepříjemně překvapilo, protože nemohli vyplatit výhru ve výši deset tisíc korun.

Při tom se všichni tak strašně snažili...sáhli netradičně i k tomu, že zapojili takzvané “rychlé přepojování“, které ovšem je samozřejmě naprosto klamavé, protože soutěžícím v tomto pořadu volají operátoři nazpět, soutěžící tak nesetrvávají na lince a v tomto smyslu tak nemohou být do pořadu přepojováni. Nepomohla ani nápověda druhého písmenka, ani odpočítávání ani povzbuzování, ani navyšování výhry, zkrátka nic a bylo to celkově velmi trapné. Pozitivní na tom bylo nicméně to, že diváci u televizních obrazovek nejsou tak hloupí, aby volali a provolávali svoje peníze, pokud je zadání tímto způsobem diletantské.

Nezbývalo tak nic jiného než odhalit správnou odpověď a přejít na další hru. Správná odpověď v obálce byla tentokrát konopka, po vlze pestré další ptáček, který se v tomto týdnu na TV Barrandov objevil. Ale jak se v sobotu ukázalo, nemělo to být její poslední vystoupení v tomto pořadu. V pátek nicméně nebyly vůbec k vidění srovnávací obrázky. Místo toho dramaturgie nastrčila hledání lidských tváří ukrytých na fotografiích zvířátek. Především u tygra bylo řešení velice sporné a divák, který se dovolal, respektive kterému bylo zavoláno nazpět, se netrefil a přišel tak o výhru 3,000 korun.

Diváci nebyli s tímto průběhem soutěže příliš spokojeni, někteří vůbec nechápali co mají dělat, a mnozí psali přímo do studia, aby hra byla vyměněna za hru s hledáním rozdílného obrázku či rozdílných obrázků, nicméně vyhověno jim nebylo a pokračovalo se v hledání tváří až do konce pořadu. Dramaturgie musela být tímto tvrdým způsobem konfrontována přímo ve studiu, aby konečně pochopila, že musí udělat jisté změny, zejména navrátit zpátky písmenka, ze kterých se hledaná slova dají sestavit, aby bylo vůbec možné něco uhádnout a navrátit oblíbené srovnávací obrázky.

V sobotu se tedy stalo to, co se muselo stát a vrátil se soubor písmen ve formě pyramidy, která je už delší dobu stále stejná. Kupodivu to zabralo a diváci, když viděli názornou pomůcku takřka didaktickou, si opět dodali odvahy a začali volat. Ani tak však správnou odpověď nikdo nenašel. A to přesto, že bylo opět napovězeno, že prvním písmenkem je “K“ a druhým je “O“. Výhra tak musela opět propadnout a muselo být vyjeveno správné řešení, tím byla překvapivě opět konopka, která tak během 24 hodin předvedla nečekaný comeback, nebo spíše reprízu?

Problém, proč diváci nemohli na konopku nakápnout ani napodruhé po té, co jim byla poskytnuta písmenka ve formě pyramidy, není v tom, že by byli tak hloupí a dramaturgie pořadu Rychlá hra tak chytrá. Problém je v tom, že slovo konopka se ze zmíněných písmen sestavit zkrátka nedá. Musíte si tam přidat ještě jedno písmenko “O“. Podle tohoto principu byste ale mohli sestavit v podstatě jakékoliv zvíře i z písmenek, která tam nejsou prostě tím, že si tam dodáte písmenko, které zrovna chcete.

Je to stejné jako byste si v obchodě koupili skříňku rozloženou na jednotlivé části a doma zjistili, že Vám chybí jedna bočnice nebo nějaká ta dvířka. Vrátili byste se do obchodu, že to chcete reklamovat a v obchodu by vám řekli, že to je v pořádku, protože skříňka je i tak celkem funkční a zmíněný díl si navíc přece můžete klidně dokoupit. Nevím, jak by ovšem takový obchodník uspěl, když by se nespokojený zákazník obrátil v krajním případě třeba na soud.

Abychom si v tom udělali jasno, nechme raději zaznít slova moderátorky z dnešního ranního dílu: “Mám pro vás 10,000 korun, když mi uhádnete zvíře, které se schovává tady v této obálce, začíná na písmeno “K“ a jde sestavit tady z těchto písmenek,“ přičemž poukazuje na stále stejnou pyramidu, která byla ve vysílání i včera. Správnou odpovědí byla koroptev, při čemž je opět evidentní, že toto slovo z písmenek v pyramidě opravdu sestavit nelze, stejně jako nelze sestavit stůl, který má jenom dvě nohy nebo křeslo s jednou opěrkou, atd.

Mimochodem, “správnou odpověď“, kterou byla údajně koroptev, vyhrála jistá paní, která údajně nikdy nic nevyhrála a nezapomnělana na to v živém vysílání upozornit, asi aby to nevypadalo, že je tato výhra nějak ovlivněná. Abych měl jistotu, podíval jsem se ještě na podobný pořad na jiné televizní stanici, kde se nehádají pořád dokola jenom zvířátka ale třeba i povolání a jiné věci a ačkoliv forma tohoto pořadu je za hranicí toho, co by mohlo být vysíláno před dvaadvacátou hodinou, je tento pořad ke svým divákům daleko férovější a spravedlivější než Rychlá hra na TV Barrandov.

Nahlédněme tedy do zadání včerejšího dílu tohoto pořadu televize Kino Svět, mělo se hádat povolání a moderátorka říká: „Ty písmena tam nejsou jen tak pro srandu králíkům, jsou tam pro vás, pro vaší informovanost, že můžete použít pouze těch patnáct písmen, každičký jenom jednou jedinkrát, takže mi ho v tom slově nedublujte, pouze vždycky jenom jednou použijte...také mi nemůžete vícekrát jak jednou v tom slově to písmenko použít, to je další pravidlo.“ Čili je to jasné a srozumitelné. Tento lechtivý pořad říká svá pravidla paradoxně zcela jasně a jednoznačně, zatímco sprostá Rychlá hra na TV Barrandov toto dělá zkrátka přesně naopak.

Jsem přesvědčen o tom, že problémy, na které jsem ve svých už čtyřech blozích upozornil, které Rychlá hra v poslední době zažívá jsou natolik těžké a závažné, že jediným přijatelným řešením pro tuto chvíli je odebrání licence. Do pořadu volají i nezletilí a je tam evidentně celá řada dalších problémů...

Autor: David Evan | neděle 20.9.2015 12:06 | karma článku: 22.92 | přečteno: 3581x

Další články blogera

David Evan

Jak stát ekologicky likviduje stromy podél cest, silnic a řek, VI. díl

Na hladinu rybníka svítí sluníčko, ale topoly už tam nestojí. Tak by se dala parafrázovat známá písnička od skupiny Buty. Státní organizace jako SŽDC a Povodí Ohře vytvářejí ekologické zátěže na mnoho příštích let...

2.4.2019 v 9:47 | Karma článku: 19.56 | Přečteno: 500 | Diskuse

David Evan

Zrušení plateb za státní pojištěnce problémy ve zdravotnictví nevyřeší, pane Babiši

Vláda se na popud ministryně financí Schillerové začne vážně zabývat otázkou, že by zrušila platby za státní pojištěnce. Mnozí odborníci však zůstávají k tomuto projektu spíše skeptičtí...

1.3.2019 v 9:33 | Karma článku: 18.80 | Přečteno: 532 | Diskuse

David Evan

NEXEN Tire - Největší investice v ČR za posledních 20 let?

Pádem vysokozdvižného vozíku na stavbě Nexen Tire ve strategické zóně u Žatce se už měsíc baví celý internet. Společnost opět nedodržela termín zahájení výroby - podzim 2018. Problémů ale, jak se zdá, má mnohem více.

21.2.2019 v 10:50 | Karma článku: 13.06 | Přečteno: 671 | Diskuse

David Evan

Vražda spáchaná kosovským Albáncem ukazuje na systémový problém v justici

Lounský soudce Kamil Vacík podle Práva tvrdí, že neměl jinou možnost než Alberta Aliu po odpykání dvou třetin trestu pustit na svobodu. Trestní právo však nic takového neříká. Je zarážející nekompetentnost soudce náhodná?

14.11.2018 v 16:40 | Karma článku: 36.57 | Přečteno: 1771 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Beata Krusic

U nás, na Magoráku - aneb Pacienti

Rybník Magorák. Tak jsem si pro sebe pojmenovala naši milovanou retenční nádrž v pražských Stodůlkách, jejíž oficiální název zní: Stodůlecký rybník.

25.4.2019 v 21:28 | Karma článku: 9.31 | Přečteno: 224 | Diskuse

Starý Pavel

Proč je foton kulatý?

Proč stabilní chemické molekuly reagují mezi sebou a vytvářejí jiné stabilní molekuly... proč je záření zářením ...

25.4.2019 v 18:05 | Karma článku: 8.01 | Přečteno: 246 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Den, kdy nevyšly noviny

V současnosti by to musel být den, kdy by nebyla dostupná žádná média. Nevyšly by noviny, nešla by televize, rozhlas, internet, sociální sítě.

25.4.2019 v 16:30 | Karma článku: 8.92 | Přečteno: 159 | Diskuse

Mário Oláh

Minimalis trilógia lucidného letmosnívania

Lucidné snívanie, či tiež bdelé, živé alebo vedomé snívanie, je snívanie, kedy si snívajúci uvedomí, že sníva sen. Snové prostredie lucidného sna sa potom stáva miestom, v ktorom sa dajú získavať rôzne vedomé skúsenosti a zážitky.

25.4.2019 v 14:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 66 |

Jan Pražák

Blogera roku jsem ve skutečnosti vyhrál já!

Nevěříte? Říkáte, že oficiální výsledky hovoří jinak, já se teď s nimi snažím manipulovat a nehorázně vás tahat za nos? Tak teda poslouchejte a uvidíte.

25.4.2019 v 14:11 | Karma článku: 21.28 | Přečteno: 432 | Diskuse
Počet článků 160 Celková karma 17.14 Průměrná čtenost 1914

David Evan, www.evan.cloud

info@evan.cloud

Najdete na iDNES.cz